מיחזור משכנתא


מחזור משכנתא

משכנתא היא הלוואה בסכום גבוה, אשר ניתנת על ידי הבנקים בישראל ללקוחות אשר מעוניינים לרכוש בית. בכדי לקבל משכנתא, על הלקוח לגייס חלק מסכום עלות הבית (בדרך כלל לפחות כ – 30% מערך הבית) ורק אז יקבל אישור מהבנק למשכנתא. מכיוון שסכום המשכנתא הוא סכום גבוה מאוד, החזרתו נפרשת לאורך שנים רבות (בממוצע כ – 20 שנים), אשר במהלכן הלקוח משלם את ההלוואה ואת הריבית שנלווית לה.

במסגרת החתימה בין הבנק והלקוח על המשכנתא, מתחייב הלקוח לתנאים שנקבעים מראש. כך שהמשכנתא כובלת את הלקוח למשך שנים ארוכות בהן הוא מחויב לשלם לבנק את ההלוואה והריבית שנקבעו מראש. אך לאחר מספר שנים קורה לעיתים מצב שתנאי המשכנתאות שניתנות משתפרים, בעוד אתם תקועים עם תנאי משכנתא שנראים מוגזמים ביותר. לכן, לקוחות רבים בוחרים לבצע מיחזור משכנתא.

מה זה אומר מיחזור משכנתאות?

מיחזור של משכנתא היא אפשרות שבאה להקל על הלקוח ולהטיב את תנאי המשכנתא שלו. כלומר, הבנק מעניק לכם הלוואה חדשה, בתנאים חדשים, שמכסה את ההלוואה הקודמת. כלומר, אתם זוכים לקבל את התנאים החדשים והעדכניים לפיהם ניתנות משכנתאות בזמן הווה ולא מחויבים עוד לחוזה הישן שחתמתם במועד קבלת המשכנתא.

מהם יתרונות מיחזור משכנתא?

למיחזור משכנתא יש שני יתרונות בולטים, כאשר כל מיחזור הוא שונה מאחר ולכן, תוכלו להשיג את אחד משני היתרונות או את שניהם: היתרון הראשון – תוכלו לקצר באופן משמעותי את משך תקופת החזר המשכנתא. היתרון השני – תוכלו להפחית את סכום ההחזר החודשי באופן משמעותי. בכל צורה שלא תסתכלו על זה, מיחזור המשכנתא מטרתו להביא לחיסכון של אלפי שקלים, לכיס שלכם.

מתי אפשר למחזר את המשכנתא?

כעבור שלוש – ארבע שנים מלקיחת המשכנתא, כדאי להתחיל לבדוק אפשרויות של מיחזור משכנתא. כאן נכנס יועץ משכנתא שיבדוק עבורכם אם כדאי לכם למחזר את המשכנתא וכמה בדיוק תוכלו לחסוך. זוהי עבודה ליועץ מנוסה שכן, בכדי לבצע מיחזור משכנתא צריך להבין היטב את המספרים, המסלולים והתנאים המשתנים של סוגי המשכנתאות השונות.

בפורטל הלוואות אקספרס נשמח להעניק לכם ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות, באמצעו הצוות הפיננסי המנוסה שלנו. רוצים לבדוק את האפשרויות שעומדות בפניכם? רוצים לדעת איך וכמה תוכלו לחסוך מהוצאות המשכנתא? צרו קשר בפורטל ונשמח לתת לכם ייעוץ בהקדם.