רוצה משכנתא פרטית? אל תהסס לקחת


כדי לקבל משכנתא פרטית לדירה או נכס כלשהוא אתה לא צריך בנק. קיימת כיום קשת רחבה של גורמים פרטיים שיתנו לך משכנתא בתנאים דומים לתנאי הבנקים, ואף נוחים יותר. אבל בין שזו האופציה היחידה מבחינתך ובין שלא, עליך לדעת מראש איך זה עובד כדי להוציא ממנה את המירב. הנה כמה תובנות מבית הלוואות אקספרס שיחסכו לך כסף רב.

מתי כדאי לקחת משכנתא פרטית?

בבסיסה, משכנתא מסוג זה היא למעשה הסכם בינך לבין מי שאינו בנק – בין שהוא גוף הלוואות פרטי ובין שהוא חבר או קרוב משפחה – במסגרתו אתה מקבל כסף ובתמורה אתה מחזיר אותו בריבית, וממשכן את דירתך למקרה שלא תחזיר את הכסף. יש במשכנתא הזו לא מעט יתרונות, וממרבית החסרונות תוכל גם להימנע על-ידי תכנון ברור וזהיר שלה.

יתרונותיה העיקריים של משכנתא פרטית נעוצים ביכולתך לקבלה מכל גוף שמציע אותה, בתנאים גמישים, מבלי לעמוד בדרישות נוקשות כמו בבנקים וללא צורך בביטחונות – וכל עוד תעמוד בהחזרים, זוהי גם דרך לא רעה לצבירת נכסים. מאידך, אי-עמידה בתשלומים עלולה לסבך אותך קשות כלכלית, עד כדי מכירת דירתך לשם כיסוי החוב.

במה להקפיד וממה להיזהר כשלוקחים משכנתא?

כדי להימנע מכך, עליך לקחת בחשבון כל תרחיש שלילי ולהיערך לקראתו לפרטי פרטים. ולכן, במשכנתא פרטית – יותר מבכל משכנתא אחרת – חשוב שההסכם יכלול פירוט מדויק של התשלומים – מתי, כיצד והיכן יבוצעו, תנאי השיעבוד של הדירה (מלא או חלקי), מהו מחיר החזרת כל הכסף או חלק ניכר ממנו בבת-אחת – ולהיפך, באי-עמידה בהחזרים.

מנגד, הגוף המלווה לא יתן לך משכנתא פרטית לפני שיוודא את איכות הדירה, יברר האם הדיירים שומרים על ערכה ויבדוק אם אין עליה שיעבוד, משכנתא נוספת או כל עניין שנוגד את האינטרסים שלו. ועם זאת, מדובר מבחינתו בסיכון רב, וכדי לכסות אותו מכל כיוון אפשרי עלות המשכנתא מגוגלת אליך ואתה משלם יותר – בעיקר בגובה הריבית.

השוואה שווה כסף: אל תהסס, בדוק בהלוואות אקספרס

כיצד תשלם פחות? קרא בפורטל הלוואות אקספרס, אסוף מידע על התנאים וגובה הריביות בגופים השונים והשווה ביניהם. לעתים תגלה פער של אלפי ועשרות אלפי שקלים בסיכום כלל המשכנתא. זמנך יקר? מלא כאן את פרטיך ותקבל בהקדם – חינם וללא כל התחייבות – מענה משירות השוואת המחירים המשובח של האתר. ואגב, תנוח דעתך: מאגרי האתר כוללים רק חברות שעברו סינון קפדני של אמינות ומקצועיות בידי מומחים פיננסיים.