משכון דירה לטובת משכנתא


עסקה למשכון דירה לטובת משכנתא

רכישת דירה בישראל כבר אינה נבחנת רק בתור מקום למגורים למשפחה צעירה או משפרי דיור, אלא גם בתור השקעה לכל דבר. למעשה, אנשים רבים מעדיפים בתקופה זו לרכוש דירות, להשכירן ולמכור אותם ברווח עתידי, וזאת במקום לשים את הכסף כחיסכון בבנק או בבורסה. השקעה בנדל״ן דורשת פעמים רבות הון עצמי בלתי מבוטל ולכן מביאה גם לגידול הפופולאריות של אפיקים של מישכון דירה לטובת משכנתא.

שכבה נוספת של לוקחי הלוואות דיור שמתעניינים באפשרויות של משכון נכס לטובת משכנתא, הם אנשים צעירים שמקבלים סיוע פיננסי מהוריהם. מכיוון שההורים בדרך כלל סיימו מזמן את החזר החוב על נכס הנדל״ן ברשותם, יש להם אפשרות כעת לגייס סכומי כסף נוספים בצורה של משכון. למהלך זה ישנם יתרונות וחסרונות, כמובן, אך הוא יכול בהחלט להביא את הרוכשים הפוטנציאליים קרוב יותר לקניית הדירה.

משכון דירה לטובת משכנתא – יתרונות וחסרונות

סכום האשראי שניתן לקבל הוא תלוי בשווי הנכס, אך ככלל, ישנה אפשרות לקבל הלוואה בגובה של כחצי של מחיר הדירה או הבית. חלק מהגופים הפיננסיים אף מאפשרים מסלול מיוחד לאנשים מעל שישים שנקרא "משכנתא הפוכה". במסלול זה, הלווים לוקחים משכנתא על דירה קיימת ומקבלים לרשותם סכום כסף גדול, כאשר הריבית מצטברת לאורך זמן – עד למכירת הדירה, הפיכת הלווים לסיעודיים או פטירת הלווים.

יש לציין, כי הריבית על הלוואות כנגד משכון נכס יכולה להשתנות בהתאם למאפיינים האישיים של הלקוח והיסטוריית האשראי שלו. עם זאת, בכל מקרה, משכון הנכס לטובת הבנק ישחק לטובת הלווה ולכן הריבית תהיה נמוכה יותר מאופציות אחרות. בנוסף לכך, תקופת החזר ההלוואה תהיה בדרך כלל ארוכה ממסלולים אחרים, וזאת, שוב, מכיוון שיש לבנק ביטחונות שאותם הוא יכול לפרוע במידת הצורך.

מטרתו של אתר הלוואות אקספרס הוא להתאים ללווים הפוטנציאליים את המסלול המשתלם ביותר של הלוואה מבין ההצעות שמציעים המוסדות הפיננסיים השונים (בין אם מדובר על בנקים, קרנות או גופים חוץ בנקאיים). בסיוע של המומחים שלנו, הלקוחות יכולים להשוות בין האפיקים הזמינים ולקבל ליווי מקצועי החל מהגשת בקשת האשראי ועד החתימה על העסקה.

ביצוע בפועל של מישכון נכס לטובת משכנתא?

חייבים לזכור, כי למרות המגוון הגדול של גופים בנקאיים וחוץ בנקאיים שמציעים אשראי זמין בישראל, רוב האנשים עדיין יתקשו לקבל הלוואה בסכומים גבוהים יותר ללא ביטחונות מספקים. לפיכך, אם במקרה, יש לכם צורך דחוף באשראי כדי לממן הוצאות רפואיות, עזרה כספית לחבר משפחה, רכישה גדולה, אירוע משפחתי או שיפוץ הבית, סביר להניח כי תיתקלו בסירוב מהצד הנותן את האשראי. עם זאת, גם במצב כזה ישנו פתרון אפשרי והוא רלוונטי עבור אנשים שיש בבעלותם דירה או נכס נדל"ן מסוג אחר.

חשוב לזכור, כי הסיבה העיקרית לסירוב בנקים וגופים חוץ בנקאיים למתן אשראי בסכומים הגבוהים יותר, היא הרצון שלהן להימנע מסיכונים מיותרים. ברגע שהדרישה היא לאשראי בסכומים משמעותיים, כך החברות נותנות האשראי מתקשות להתאים את רמות הריבית כדי שתשקפנה את הסיכונים העולים. אולם, ברגע שהלווה מכניס פרמטר חדש למשוואה, כמו משכון בית או משכון דירה, כל הערכת הסיכונים של הבנק משתנה.

כאשר ישנה אפשרות לעשות מישכון נכס לטובת משכנתא והלווה באמת זקוק לכך ואינו מעוניין במסלולים אחרים, קבלת הלוואה כנגד משכון נכס הופכת לאפשרית ואף פשוטה למדי. כמובן, שהדבר כרוך בכך שמשכנתא קיימת על הנכס כבר נפרעה, אך גם אם לא כך הדבר, ניתן לקחת אשראי רק על החלק היחסי אשר משוחרר ממשכנתא קיימת.

הלוואות אקספרס נותן מענה לכל השלבים השונים שאותם צריכים לעבור מבקשי הלוואות פוטנציאליים ואנו מכירים היטב את הקשיים שעומדים בפני הלווים, הדרישות הבנקאיות השונות וגם ההליכים הבירוקרטיים שכרוכים בתהליך. הנציגים שלנו יתייחסו לכל הבעיות והסירובים שיכולים להתעורר מצד המלווה ולהציע פתרונות למקרים אלו.

במידה ויש לך שאלות מסוימות בנוגע לשאלות מישכון נכס לטובת משכנתא או הלוואות אחרות, אנו באתר הלוואות אקספרס נשמח לעזור לך בעזרת היועצים שלנו. המומחים שלנו הם בעלי ניסיון רב בענף ויודעים לתת תשובות לבעיות ספציפיות שמתעוררות אצל הלקוחות הלווים. לצורך גיוס הלוואות משתלמות, כל מה שעליך לעשות הוא להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו נדאג לחזור אליך בהקדם האפשרי.

דברים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הלוואה ללא ריבית
הלוואות עובדי מדינה
הלוואה בכרטיס אשראי