הכל על משכנתא חוץ בנקאית


הזינוק במחירי הדירות בכ-45% בעשור האחרון הביא לכך שאם אתה שכיר, תזדקק ל-135 משכורות כדי לרכוש דירה. לא פשוט. וחלום הבית מתרחק ממך אף יותר, אם הבנק מסרב לאשר לך הלוואה בנימוק שלנוכח מצבך הפיננסי, מתן המשכנתא כרוך בסיכון גדול מדיי עבורו. אך אל דאגה: אם אתה סבור שתוכל לעמוד בהחזרים, מומחי פורטל הלוואות אקספרס ממליצים לך לשקול אופציה של משכנתא חוץ בנקאית.

רוצה כסף לדירה? לפעמים עדיף מחוץ לבנק

מדובר במשכנתא שניתן לקבל באמצעות חברות ביטוח או גופי הלוואות פרטיים, בתנאים די דומים לתנאי הבנקים ולעתים אף טובים יותר. הסיבה: בעוד הבנק פועל תחת מגבלות בנק ישראל – בשיעור המשכנתא ביחס לשווי הנכס או במשך תקופת ההלוואה – הרי שלחברות הביטוח, למשל, אין כל מגבלה – אף שהן כפופות למפקח על הביטוח במשרד האוצר.

משכנתא חוץ בנקאיתלמי כדאי ומתי

קהל היעד העיקרי למשכנתא מסוג זה הוא מי שנדחה על-ידי הבנקים מחמת מצב פיננסי בעייתי שנובע מפיגורים בהחזרי משכנתא קיימת, תיק פתוח בהוצאה לפועל, חשבון בנק שהוגבל בשנתיים קודמות או סתם בגלל הכנסות לא סדירות. במקרה כזה, המשכנתא תתבסס על נכס נדל"ני שבבעלות הלווה או על משכנתא קיימת שלו.

מנגד, המשכנתא הזו מתאימה גם למי שמצבו הפיננסי יציב אך אין לו זמן לבירוקרטיה של הבנק, כגון קבוצות רכישה ואנשי עסקים. היא כדאית, מאידך, גם למבקשים מימון גבוה מכפי שהבנק רשאי או מסכים לאשר. אם, למשל, אושרה לך משכנתא רק ב-60% משווי הדירה אך הונך העצמי לא מספיק להשלמת הרכישה, משכנתא חוץ בנקאית היא פיתרון מעשי.

רוצה משכנתא? קל שם בחוץ – רק תחזיר

מאחר שלחברות הביטוח וההלוואות השונות אין עניין בעברך הבנקאי, הקריטריונים לקבלת המשכנתא מהן הם יכולת ההחזר שלך והאם שווי הדירה מהווה בטוחה מבחינתן. עם זאת, כדי להקטין את הסיכון – וזהו, מבחינתך, חסרונה של משכנתא חוץ בנקאית – עלות המשכנתא אצלן גבוהה בהרבה: בריביות, בעמלות ובתנאי התשלומים.

אל תיקח משכנתא לפני שתשווה בהלוואות אקספרס

עלות המשכנתא מגיעה לאלפי שקלים ויותר בחישוב לטווח ארוך, ולכן חשוב קודם שתשווה בין החברות. את זאת מומלץ שתעשה דרך הלוואות אקספרס, שמאגר החברות שבו מכיל רק כאלו שעמדו בפרמטרים של אמינות ומקצועיות, כך שעליך רק לבחור בהצעה הכלכלית יותר.

רוצה להיעזר בשירות השוואת המחירים המשובח של הפורטל? אין בעיה: מלא כאן את פרטיך ותקבל במהרה רשימת המלצות ברורה וקלה להשוואה.